Grossglockner Trail 2022

Příběh Běh Závod

Ačkoliv se trasa svažuje již nějakou dobu, až nyní vbíhám na pohodlnější terén. Přidávám v tempu a snažím se dohnat ztrátu, kdy jsem opět, a dle očekávání, neúspěšně bojoval s vysokou nadmořskou výškou. Postupně sbíhám stále hlouběji do údolí, a už se pomalu chystám využít nadcházející sypanou cestu s klesajícím profilem k rychlejšímu běhu. Bohužel se to však nepovedlo, již pár kilometrů tuším malér.

Číst dál...

SachsenTrail 2022

Příběh Běh Závod

Už toho mám dost! Vztekám se téměř od startu a nevypadá to, že se situace zlepší. Ty otravné mouchy jsou všude. Bzučí mi neustále kolem uší, narážejí mi do vlasů, často některou omylem vdechnu, dokonce mi lezou i do uší a nosu! Když je důrazně rukama rozeženu, okamžitě se slétnou zpět a vráží do mě, jako by mi chtěly říct, ať si na ně nevyskakuji. Vzdávám to, tenhle boj nemám šanci vyhrát.

Číst dál...

Krušné hory Ultra, část první

Příběh Běh

Postupem času, jak mi přibývají produktivní roky, narůstá ve mně nepokoj a pocit všednosti, který mě uvrhá do stále častějších depresivních nálad. Myslím, že nemá cenu mé duševní rozpoložení hlouběji popisovat, není to nic unikátního a takových vypálených zahrad je na světě plno. Otázkou zůstává, co s tím?

Číst dál...

100 Miles of Istria 2022

Příběh Běh Závod

Fouká silný nárazový vítr a pocitová teplota spadla někam k nule, přesto se právě usmívám na celý svět. Cítím se skvěle. Ozývá se první ptačí štěbetání a noční tma se pozvolna rozpouští ve světle mlhavého rozbřesku. Miluji tyhle okamžiky, přichází den, jsem vysoko v horách a je tu božský klid a mír.

Číst dál...

Jak vybrat dokonalé boty

Všeobecné Vybavení

Nebylo to tak, že jsem se jednoho dne probudil a řekl si, od teď budu běhat 6x týdně a 3 až 4,5 tis. km ročně. Nakoupím si nové vybavení, a dám do toho všechno. Byl to postupný proces a než jsem pochopil, že jsem v tom až po uši, plánoval jsem návrat k ježdění na kole, které jsem miloval.

Číst dál...