Saxoprint SachsenTrail 2016

Příběh Běh Závod

Je to zvláštní, ale impuls proč jsem si vybral právě běh a nevrátil jsem se k horské cyklistice, kterou jsem provozoval před několika lety a díky níž jsem již jednou zredukoval svou tělesnou váhu, byl - no řekněme trochu zvláštní.

Číst dál...

Horská výzva Half, Krušné hory 2016

Příběh Běh Závod

Povzbuzen posledním závodem a z radosti nad zdoláním pro mě klíčové maratonské vzdálenosti, těšil jsem se na další registrovaný závod v tomto roce. Vybral jsem si seriál trailových závodů Horská výzva a konkrétně čtyřiceti kilometrový závod u nás v Krušných horách.

Byl jsem přesvědčený, že mě tato vzdálenost nemůže už ničím zaskočit. Navíc jsem během zimní a jarní přípravy běhal i mimo asfaltové cesty a tak mě nějaký ten terén nezastaví.

Číst dál...

Volkswagen Prague Marathon 2016

Příběh Běh Závod

Myslíte si, že to byl významný den v mém životě? Ano, tak trochu byl, ale nerad bych tuto událost přeceňoval. Jednoznačně to však bylo poprvé, kdy jsem ve svém životě uběhl vzdálenost 42,195 km.

Napřed si zavzpomínám na školní léta, na hodiny tělocviku a dvanáctiminutovky. Proboha jak já je nesnášel. Běhat stále dokolečka po celou dobu dvanácti minut na školním hřišti. Nekonečných dvanáct minut.

Číst dál...

Sportisimo Prague Half Marathon 2016

Příběh Běh Závod

Běhal jsem celou zimu, za všech okolností a jakéhokoliv počasí. Vedla mne k tomu chuť zdolat v květnu 2016 svůj první velký běh, svůj první maraton.

Celá má příprava byla postavena na tréninkovém plánu z knihy "Ultra a dál", kterou napsal zkušený běžec Hal Koerner. A ačkoliv Hal ve své knize neuvádí tréninkový plán pro maratonskou vzdálenost, vzal jsem si plán na 50km a lehce ho upravil dle vlastní improvizace.

Číst dál...

Mé cesty, a kde to vlastně začalo?

Příběh Všeobecné

Už si nepamatuji na kolikátém kilometru mého běžeckého tréninku, ale tak jako většina mých nápadů v posledních letech mne nápad založit tento blog o mých cestovatelských a běžeckých dobrodružství přepadl venku na čerstvém vzduchu. Nemáte-li zkušenosti s pravidelným během, vřele vám jej doporučuji, nebo podobné typy aktivit. Budete překvapeni, jak úžasné nápady vás zaskočí během takové hodinky až dvou na čerstvém vzduchu. Nemluvě, když si vyběhnete rovnou na celý víkend, ale o tom někdy jindy.

Tedy, bylo nebylo ...

Číst dál...