Šel bych si jinak standardně zaběhat kolem jezera nedaleko mého bydliště, ale proč bych to dělal, když si mohu jít zaběhat na mostecký autodrom v rámci prvního ročníku The Most Halfmarathon. Běžně tu burácí motory závodních aut, nebo motocyklů, tentokrát tu však bude fuňet několik běžců.

Mostecký autodrom mám de-facto za barákem, takže cesta na závody mi netrvá dlouho, přibližně 10 minut volnou chůzí. Takhle daleko jsem ještě na závody nemusel :)

Je začátek listopadu a 14 dnů od posledního závodu v chorvatském Omiši, kde jsem si zaběhl první stovku, ale počasí se s teplým Chorvatskem nedalo vůbec srovnat. Vyzvedávám startovní číslo a jdeme se zahřát do zateplené restaurace, kde si dám ranní kávu a krátíme si čas povídáním.

Když už je nám velká zima, jdeme se postupně zahřát na zdejší toalety, což už jako fígl prokouklo pár dalších přítomných.

The Most Halfmarathon 21,0975 km

Naštěstí to uteklo rychle a můžu se jít zahřát na dráhu. Po pár kilometrech závodu si ale začínám uvědomovat, že jsem dnešní počasí trochu podcenil, společně s mou únavou po posledním závodě. Snažím se běžet rychle, ale moc to nejde, stejně jako mi nejde se zahřát.

Tak beru to jako trénink, věděl jsem, že dnes nebudu lámat osobní rekordy. Stačí, že doběhnu v rozumný čas a nebudu mít rampouchy u nosu.

Pokud ničím, tak alespoň atraktivní trasou je tento závod zajímavý. Jsem rád, že jsem se přihlásil a mohu si zaběhat na zdejším okruhu. Vůbec jsem nečekal, že je silnice tak široká a už vůbec ne tak profilově členitá.

Čas se mi vlekl, myslím, že to bylo letos poprvé, kdy mne to v průběhu závodu přestalo bavit. Jsem unavený, nechtěl jsem se nechat strhnout, chtěl jsem si to jen užít, ale copak to je při závodě vůbec možné?

Konečně poslední zatáčka a už je tu cílová rovinka. Jediné, co se mi honí hlavou, je teplá koupel při které se konečně zahřeju.

Protínám cílovou čáru s časem 1:53:16, balím věci ze skříňky a běžím domů.

Nemám rád zimu a fakt, že jsem dnešní počasí podcenil se mi zanedlouho vrátilo v podobě nachlazení. Těším se na léto a to zima ještě ani nezačala.